Herbata czarna HRABIA GREY Mel's Coffee 50g

Herbata czarna HRABIA GREY Mel's Coffee 50g

Earl Grey jest to czarna herbata ceylon, którą aromatyzuje się olejkiem pochodzącym z bergamotki.

Mówi się, że ta aromatyzowana herbata zawdzięcza swoją nazwę hrabiemu Grey. Miał dostać ją w podziękowaniu za uratowanie tonącego syna Mandaryna. Druga wersja, która ma wyjaśnić pochodzenie samej mieszanki jak i jej nazwy, mówi, że earl grey ma swój początek na statkach transportowych, które płynęły do Anglii. Podczas długiej podróży skrzynie z zieloną herbatą zamokły, herbata zaczęła fermentować (zielona herbata zaczęła w naturalny sposób zmieniać się w czarną), czego efektem ubocznym był nieprzyjemny zapach. Aby nie marnować dość cennego towaru, dodano do niej olejek z bergamotki.

Czarna herbata dzięki zawartej w niej teinie, działa pobudzająco. Ma działanie przeciwmiażdżycowe, obniża także ciśnienie krwi. Czarna herbata ma dobre działanie na nasz układ pokarmowy, wspomaga wydzielanie soków trawiennych. Zapobiega próchnicy. Herbata zawiera sporą ilość antyoksydantów oraz polifenoli.

Napar koloru ciemnego bursztynu. W aromacie zapach bergamotki. W smaku bardzo krągła, pozostawia delikatną słodycz; zdecydowanie wyczuwalny posmak bergamotki, charakterystyczny w przypadku Earl Grey’a. Jeśli robimy krótkie pierwsze parzenie (maksymalnie minuta, przy sporej dozie), polecamy zrobić także drugie parzenie.

Earl Grey Imperial może służyć także do przyrządzenia herbaty London Fog. Przepis znajdziecie na naszej stronie.

Uważamy także, że herbata czarna Earl Grey Imperial to najlepszy dostępny Earl Grey!

Skład: herbata czarna Ruhuna Ceylon, kwiaty jaśminu, olejek bergamotki pochodzącej z południowych Włoch.

Waga: 50g

CZAS PARZENIA HERBATY

2-3 min

TEMPERATURA PARZENIA HERBATY

95°C

ILOŚĆ HERBATY

2-3 g / 120ml

    17,00 złCena